Tinklaraštis

Mes siekiame pasiūlyti aukštą kokybę už prieinamą kainą

Interviu su Guntaru Sembergu, bendrovės „RIPO International Ltd“, SIA, valdybos nariu 

 

„RIPO International“ yra Latvijos bendrovė, kurią 1993 metais įkūrė šeimos nariai ir bendraklasiai, kuriuos vienijo bendra svajonė nutiesti kelią į šviesią namų gerovės ateitį. „RIPO“ istorija prasidėjo mažame rūsyje istorinėje Albertos gatvėje Rygoje, ir per pastaruosius 25 metus bendrovė išaugo į didelį verslą, turintį daug vietinių klientų ir daugiau nei trečdalį savo produkcijos eksportuojantį į Skandinavijos šalis. Nuo garažų durų, dekoratyvinių plytelių ir tinklelių nuo vabzdžių ikibaldų, tapetų ir patarimų interjero klausimais teikimo, – visose  savo veiklos srityse „RIPO“ pelnė tiek Latvijos, tiek užsienio namų savininkų pasitikėjimą, gavo daugybę apdovanojimų už aukštą kokybę ir inovatyvius sprendimus, pasiūlytus rinkai.  
 

 
Kaip „RIPO International“  atsirado?
Prieš 25 metus Ugis Arentas ir jo dėdė nutarė įkurti bendrovę, kuri vadinosi „Ryga ir Portlendas“, dabar žinomą kaip „RIPO“. Jie pradėjo nuo prekybos stogų danga, bet, bėgant laikui, pradėjo siūlyti klientams vartus ir kitus gaminius. Tuo metu viskas buvo importuojama iš Kanados ir tik po kurio laiko pradėjome viską gaminti čia, Rygoje. Latvių kalboje „RIPO“ reiškia „ridentis“, šiuo žodžiu galima išreikšti sėkmingai vykstančius, gerai besiritančius dalykus, pavyzdžiui, kaip frazėje „lietas ripo“ (viskas rieda, juda) arba „viss ripo labi“ (viskas puiku, juda šauniai ir be kliūčių). Mums patiko, kaip skamba šis žodis ir kad jis kelia teigiamas asociacijas, tad nusprendėme išlaikyti tokį pavadinimą. 


Kodėl tuomet pasirinkote šią veiklos šaką?

Kaip ir minėjau, iš pradžių vartus importavome iš Kanados, tačiau, deja, tiekėjai neatitiko mūsų kokybės lūkesčių. Gaminiai buvo amerikietiškos kokybės, ir yra žinoma, kad tokia kokybė yra kiek žemesnė už europietiškąją. Gavę neigiamų atsiliepimų iš konkurentų, nutarėme visiškai pakeisti savo strategiją. Nusprendėme nuo importo pereiti prie gamybos Latvijoje, ir šio pasirinkimo dėka tapome techniškai stipriausiu ir sėkmingiausiu žaidėju Latvijos rinkoje. Šiuo metu esame išlikę šioje pramonės šakoje dėl to, kad galime gaminti ir prižiūrėti visus procesus nuo pradžios iki pabaigos ir prisiimti visą atsakomybę už kokybę, kurią siūlome savo klientams. 
 

Ar  „RIPO“  pasiekė savo tikslus?

Žinoma, kad ne. Yra dar daugybė darbo. Iki sprogstant 2008 metų ekonomikos burbului, būdavo laikų, kai viskas vykdavo beveik savaime, be didelių pastangų, tačiau laikai pasikeitė. Tik gavę skaudžių pamokų supratome, kad turime kelti sau daug aukštesnių tikslų, kai tik galime, užuot vien tik priimdami ir vykdydami užsakymus ir būdami patenkinti rezultatu. Daug ko išmokome ir išsikėlėme ambicingų ateities tikslų. Norime tapti rinkos lyderiais Latvijoje ir išlaikyti stiprią, stabilią padėtį vietinėje rinkoje, tuo pačiu vykdydami plėtrą į pasaulines rinkas. Šiuo metu tai reikalauja daug didesnių pastangų nei anksčiau. Iškėlėme savo kartelę aukštai ir esame pasiryžę įdėti daug pastangų, kad pasiektume savo svajonę - būti klientų pirmuoju pasirinkimu, kai kalbama apie vartus. 

 

Kokia yra įmonės sėkmės paslaptis?

Nebebūtų paslapties, jeigu ją atskleisčiau. Žinoma, didelę mūsų sėkmės dalį sudaro tai, kad sugebame identifikuoti visas problemas (nuo gamybos iki vartų įrengimo galutinio kliento vietovėje) ir jas išspręsti dar iki tol, kol jos pakenkė mūsų projektui. Visas darbas turi būti atliktas ir, jeigu kas nors vyksta ne taip, reikia nedelsiant imtis veiksmų bei atlikti būtinus gamybos ir įrengimo procesų pakeitimus, kad būtų išvengta bet kokių neatitikimų, o klientas liktų patenkintas mūsų paslaugomis. 

 

Galbūt viskas priklauso nuo komandos?

Be jokios abejonės, visų projektų ir kasdienės veiklos pagrindas yra komanda. Kartu mes aptariame viską ir geriname savo veiklos efektyvumą. Suprantame, kad tikroji galia slypi stipriose komandose, tad visad laikomės kartu, neatsisakome padėti savo bendradarbiams, nuolat mokome ir remiame vieni kitus. 

 

Kuo „RIPO“ išsiskiria iš konkurentų?

Turime unikalų pardavimo procesą ir užtikriname, kad mūsų klientai visuomet gautų išskirtinę paslaugų kokybę. Mūsų konkurentai daugiausia dėmesio skiria kainai, o mes stengiamės užtikrinti kuo aukštesnę kokybę už prieinamą kainą. Gera kaina retai kada dera su gera kokybe, tačiau mes savo klientams pasiūlome tobulą balansą - kokybišką paslaugą už adekvačią kainą. 


 
Koks Jūsų gaminys yra daugiausiai parduodamas arba populiariausias tarp pirkėjų?

Šiuo metu populiariausias gaminys tarp pirkėjų yra vartai. Tačiau iš pradžių, kai verslas dar tik įsibėgėjo, stogų danga, mūsų pirmasis gaminys, buvo populiariausias pirkėjų pasirinkimas. Tokią prekę galima pirkti ir vėl parduoti, tačiau vartai visuomet yra skirti individualiems poreikiams. Nėra dviejų vienodų projektų, kadangi kiekvieną kartą randame naujų sprendimų, integruojame specifines detales į savo projektus ir t.t., ir būtent dėl to vartų gamyba yra įdomus ir įkvepiantis darbas. Sugalvoti, kaip įrengti dar vienus vartus jų naujuose namuose yra tarsi naujas nuotykis mūsų vaikinams. 

 

Kuo labiausiai didžiuojatės?

Mums nėra įprasta kuo nors didžiuotis. Mes esame tiesiog puiki komanda, kuri dirba kartu siekdama savo tikslų. Tačiau, jeigu klausiate, ar aš esu patenkintas tuo, ką mes darome, tada atsakymas yra „taip“. Mes sukūrėme gamybos, įrengimo ir pardavimo sistemą, kuri veikia. „RIPO“ įžengė į pasaulinę rinką ir sėkmingai veikia tarptautinėje arenoje, ir tai yra pasiekimas, kuriuo galima didžiuotis!

 

Kokios Jūsų prognozės dėl vartų pramonės ateities?

Vartai buvo ir bus reikalingi. Negalime įsivaizduoti namų be tinkamo garažo ar dirbtuvių. Vienintelis klausimas yra tas, kaip vyks techninių sprendimų vystymasis. Buvo laikai, kai vartus buvo galima atidaryti tik rankiniu būdu, naudojant fizinę jėgą. Dabar galime tai lengvai atlikti nuotolinio valdymo pultelio mygtuko paspaudimu. Be to, populiarėja mobiliosios technologijos ir besimokančios sistemos, tad tikriausiai netolimoje ateityje mums iš viso nereikės nieko daryti, kad atidarytume vartus - viskas vyks be žmogaus įsikišimo.   

 

Kaip įsivaizduojate savo įmonės būklę po dešimtis metų?

Jeigu dirbsime taip gerai, kaip dabar, aš iš tiesų tikiu, kad mes būsime tarp labiausiai pripažintų šios šakos prekių ženklų Europos rinkoje. 

 

Ar galite pasidalinti įmonės ateities planais?

Norime pasiekti, kad mūsų klientai galėtų užsisakyti vartus neišeidami iš namų. Nepriklausomai nuo to, ar žmonės tampa labiau užimti ar tiesiog tingesni, jie visi nori turėti galimybę apsipirkti nepakildami nuo sofos ir niekur neidami, tad mes stengiamės sukurti paprastą užsakymo pateikimo procesą, kuris leistų padaryti mūsų paslaugas dar geresnes.